چگونه بهترين شركت را براي سئوي سايت خود انتخاب كنيم؟

سئوي سايت يكي از حساسترين كارهايي است كه بايد در آن علاوه بر تخصص، تجربه كافي هم داشته باشيد و همانطور كه مي دانيد امروزه شركت هاي زيادي دراين زمينه فعاليت مي كنند و ادعاي برتري دارند. شايد براي شما هم اين سوا به وجود آمده باشد كه چه شركتي را براي سئو انتخاب كنيم  داراي مهارت كافي در اين زمينه باشد؟ آيا همين كه وب سايت آن شركت در رتبه نخست نتايج جست و جو وجود داشته باشد بهترين گزينه است؟ آيا هر شركت قديمي كه در اين حوزه كار مي كند بهترين است؟ آيا هر شركتي كه با تبليغات گسترده به صورت اينترنتي و سنتي قصد بيشتر ديده شدن را دارد مورد اطمينان است؟

در اين مقاله قصد دارم در مورد اينكه به چه شركت هايي اعتماد كنيم و سئوي سايت خود را به آن ها واگذار كنيم صحبت كنم. پس براي اينكه بدانيد چه شركتي را براي سئوي سايت خود انتخاب كنيد همراه آويناوب باشيد.

چگونه بهترين شركت را براي سئوي سايت خود انتخاب كنيم؟

همانطور كه در بالا اشاره كردم شركت هاي زيادي در اين زمينه فعاليت مي كنند و روز به روز با جست و جوي عبارت “سئوي سايت” سايت هاي زيادي در نتايج جست و جو ظاهر مي شوند. اما آيا واقعا سايت هايي كه در صفحه اول نتايج جست و جو قرار دارند بهترين سايت ها و شركت ها در زمينه سئو هستند؟ در ادامه مواردي را عنوان مي كنم كه براي انتخاب بهترين شركت در زمينه سئوي سايت به شما كمك بسزايي مي كند.

ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰:۴۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

اشتراك گذاري مطالب در شبكه هاي اجتماعي

اشتراك گذاري مطالب در شبكه هاي اجتماعي امروزه يكي از راه هاي رسيدن به رتبه هاي برتر در سئو تبديل شده است . گفته مي شود كه براي گوگل تعداد محتواهاي به اشتراك گذاشته شده اهميت ندارد. اما در چند سال گذشته يكي از مباحث مبهم سئو اين مساله بوده كه بين رتبه سايت در نتايج گوگل با فعاليت در شبكه هاي اجتماعي ارتباطي وجود دارد. در واقع پست هايي كه زياد به اشتراك گذاشته مي شوند رتبه گوگل بهتري بدست مي آورند. در اين مقاله ميخواهيم به بررسي اين ارتباط بپردازيم.

اشتراك گذاري در شبكه هاي اجتماعي و تاثيرآن بر سئو

طراحان و مديران وبسايت ها، از سالهاي گذشته پي به ارتباطاتي بين اشتراك گذاري در شبكه هاي اجتماعي و بالارفتن رتبه ي سايت در نتايج موتور جستجوي گوگل برده بودند. اما از كم وكيف اين ارتباط و چرايي و چگونه بودن آن اطلاعي در دست نداشتند. در ليست عواملي كه بر سئو و بهينه سازي يك سايت تاثير گذار هستند، تعداد اشتراك گذاري عاملي كم تاثير شناخته شده است. اين ليست، ليست معتبريست كه كمپاني MOZ منتشر كرده است.حتي خود گوگل هم در الگوريتم خود استفاده از تعداد اشتراك گذاري را رد كرده است. با اين حال بعضي از متخصصان سئو بر اين باورند كه اين ارتباط بين اشتراك گذاري مطالب و گوگل برقرار است! يا به عبارتي گوگل به اشتراك گذاري همانند لينك ها در الگوريتم خود توجه مي كند.

اما درواقع حقايقي كه خود گوگل و سايت هاي معتبر اعلام مي كنند حاكي از آن است كه گوگل به تعداد اشتراك گذاري محتوا در توييتر، فيسبوك و ساير شبكه هاي اجتماعي براي رتبه بندي سايت اهميتي نمي دهد.

ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هفت گام در طراحي سايت بهينه براي گوگل

در ابتدا به تشريح بهينه سازي سايت مي پردازيم. بهينه سازي سايت اين است كه شما در نتايج يك موتور جستجوي بزرگ مثل گوگل بيشترين امتياز را كسب كنيد. سئو يعني ايجاد صفحات وبي كه براي موتورهاي جستجوگر جذاب و فريبنده باشد. سئو سايت اين است كه شما در نتايج يك موتور جستجوي بزرگ بيشترين امتياز را داشته باشيد. اهميت اين موضوع از آنجا هست كه اكثر افراد از موتورهاي جستجو براي رسيدن به مطلب يا محصول مورد نظر خود استفاده مي كنند. لذا سئو سايت خوب يعني افزايش فروش محصولات و خدمات و طبيعتا افزايش درامد.

هفت راهكار اساسي براي طراحي سايت و بهينه سازي سايت آن براي موتورهاي جستجوگر كه آويناوب به شما پيشنهاد مي دهد:

قدم اول
انتخاب دامنه مناسب با موضوع سايت. گوگل مي تواند دامنه شما را ترجمه كند پس نيازي به استفاده از url انگليسي نيست. توصيه مي شود از بهترين كلمات كليدي مناسب براي عنوان دامنه استفاده كرد.

قدم دوم
بايد از سيستم مديريت محتوا قدرتمند و استاندارد استفاده كرد. نصب افزونه هاي قدرتمندي همچون وردپرس و جوملا نقش پر رنگي براي سئو سايت و بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو دارند.

قدم سوم
طراحي سايت حرفه اي و قدرتمند است. موتورهاي جستجو جذب سايت هايي مي شوند كه زبان برنامه نويسي به روز تري دارند و طور مثال اگر تصويري در سايت خود درج مي كنيد حتما توضيحات مناسبي در كد HTML آن عكس قرار دهيد تا موتور هاي جستجو ساده تر بتوانند عكس ها را پيدا كنند.

ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸:۴۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چرا بايد يك وب سايت شخصي داشته باشيد؟

طراحي وب سايت شخصي همانند تمام وب سايت هاي مختلف نيازمند طراحي، محتوا و هر موضوع ديگري هست. صرفاً اينطور نيست كه وب سايتي ايستاتيك(ثابت) طراحي كرده و ديگر قرار نيست هيچ بار آن را تغيير دهيد. اگر اينطور فكر مي كنيد بايد بگوييم كاملا در اشتباه هستيد. وب سايت هاي شخصي نيز نيازمند بروزرساني هستند و مي توانيد بخش بلاگي براي آن در نظر گرفته و خيلي از مسائل روزمره خود را در آن منتشر كنيد. حتي اين انتشار مي تواند به رشد و توسعه كسب و كارتان بسيار مفيد باشد. چطوري؟ ساده ست. به اين طريق در زمينه اي كه فعاليت مي كنيد مي توانيد مخاطبين يا دوستاني را پيدا كنيد كه در زمينه اي كه شما فعاليت مي كنيد عمل مي كنند. در اين صورت مي توانيد دوستان زيادي در اين حوزه پيدا كرده و آموزش هاي خود را آغاز كرده و در نهايت يك مرجع براي خود ايجاد كنيد. بله فقط با يك وب سايت شخصي 🙂

اين تفكر را از خود دور كنيد كه فقط اشخاص مهم و مطرح مي توانند وب سايت شخصي داشته باشند!

اين تفكر اشتباه باعث شده تا اشخاص بسيار زيادي فكر داشتن يك وب سايت شخصي را از ذهن خود دور كرده و رزومه و عملكرد خود را رسمي ندانند. اگر بدانيد يك وب سايت شخصي به چه ميزان قابل توجهي به شما كمك مي كند تا رزومه خود را هرچه رسمي تر و قوي تر منتشر كنيد و دوستان بسيار زيادي پيدا كنيد. قطعا در در رزومه خود، نمونه كارهايي براي انتشار داريد كه نشان دهنده قدرت و مهارت هاي شما است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰:۳۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكته طلايي براي گرفتن بك لينك و سئو سايت

بك لينك: كساني كه به مدت طولاني در حوزه سئو كار مي‌كنند روش هاي مختلفي براي سئو دارند. اين روش‌ها به مرور زمان تغيير مي‌كند. با توجه به اينكه پارامترهاي مختلفي براي بالا و پايين بردن سايت در نتايج جستجوي گوگل مورد توجه گوگل قرار مي‌گيرد و اين پارامترها توسط گوگل بيان نمي‌شود بلكه توسط تجربه و تمرين بدست مي‌آيد گروه سئو در كرج تيم آويناوب يكي از نكات طلايي سئو را براي شما شرح مي‌دهد. همين طور وقتي الگوريتم‌هاي گوگل تغيير مي‌كند برخي از اين پارامترها اهميت خود را از دست مي‌دهند و برخي ديگر اهميتشان افزايش مي‌يابد بنابراين روش‌ها دائماً در حال تغييرند. اما يك سري روش‌ها از گذشته بوده كه هم اكنون هم مورد استفاده قرار مي‌گيرند و حتي پر رنگ تر نيز شده‌اند.

نكته طلايي براي گرفتن بك لينك و سئو سايت

يكي از نكاتي كه در هر سايتي برويد به شما مي‌گويند براي سئو مهم هستند Link Bulding است يا همان لينك سازي (در سايت Moz.comمي‌توانيد اطلاعات مفيدي راجع به لينك سازي به دست بياوريد) زمان‌هايي بود كه ما سايت را در دايركتوري‌هاي مختلفي ثبت مي‌كرديم و اين لينك ها خيلي كمك مي‌كردند كه سايت ما به سرعت بالا بيايد اما بعدها الگوريتم‌هاي گوگل تغيير كرد و دايركتوري‌ها اهميت سابق را از دست دادند. بك لينك‌هايي كه از سايت‌هاي مختلف مي‌گيريد هم بسيار مهم اند. اما بك لينك‌هايي كه از سايت‌هايي مرتبط با محتواي خودتان دريافت مي‌كنيد خيلي خيلي داراي ارزش هستند. يكي از دغدغه‌ها اينست كه چگونه از اين سايت‌ها مي‌توان لينك گرفت؟

  • دادن ريپورتاژ آگهي به اينگونه سايت‌ها: اين روش هم داراي هزينه هستند و هم زمانبرند؛ زيرا بايد با آن‌ سايت‌ها تعامل داشته باشيد.
  • درج لينك در سايت‌ها اما با صرف هزينه: به گونه‌اي خريد لينك است منتهي لينك‌ها درون محتوا قرار مي‌گيرد، در صورتي كه در اين روش اگر تعداد بك لينك‌ها از حدي بيشتر شود ممكن است گوگل سايت شما را پنالتي كند.
  • ادامه مطلب

ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳:۵۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |